Träningstider 18/19

Klubbens träningstider säsongen 18/19

Vi får tillgång till hallarna från och med måndagen den 27 augusti, vecka 35.

Juluppehållet, då hallarna ej är tillgängliga för oss, är 21/12 – 6/1.

Utbokade också under påsken (19-22/4) och första maj.

Övriga utbokningar
Idrottshallen:
Fäladshallen A:
Fäladshallen B:
Fäladshallen C:
Järnåkraskolan:
ISLK-hallen:
Hagalundskolan:
Prästängshallen:

Vill du komma i kontakt med någon av klubbens tränare? Klicka här: Kontaktlista

Uppdaterat 180814 – Med reservation för ändringar

Lag Dag Tid Hall
Damer A Måndag 20:00-22:00 Idrottshallen
Tisdag 18:00-20:00 Idrottshallen
Onsdag 18:30-20:30 Idrottshallen
Fredag 17:00-19:00 Idrottshallen
Damer B Måndag 20:00-22:00 Fäladshallen C
Torsdag 19:30-21:00 Fäladshallen A
Fredag 18:00-20:00 Fäladshallen A
Damer C Tisdag 19:00-21:00 Fäladshallen C
Torsdag 19:30-21:00 Fäladshallen A
Fredag 18:00-20:00 Fäladshallen A
Herrar A Måndag 20:00-22:00 Idrottshallen
Tisdag 18:00-20:00 Idrottshallen
Onsdag 20:15-22:15 Idrottshallen
Fredag 18:00-20:00 Idrottshallen
Herrar B Tidsdag 18:30-20:30 Fäladshallen A
Torsdag 20:00-22:00 Fäladshallen C
Fredag 18:30-20:30 Fäladshallen C
Herrar C Tisdag 18:30-20:30 Fäladshallen A
Torsdag 18:00-20:00 Fäladshallen C
Fredag 17:00-18:30 Fäladshallen C
Motion 1 Måndag 20:30-22:00 Fäladshallen A
Söndag 19:00-20:30 Idrottshallen
Motion 2 Måndag 20:30-22:00 Fäladshallen A
Söndag 19:00-20:30 Idrottshallen
Motion 3 Tisdag 20:30-22:00 Fäladshallen A
Söndag 19:00-20:30 Fäladshallen A
Motion 4 Tisdag 20:30-22:00 Fäladshallen A
Söndag 19:00-20:30 Fäladshallen A
Lunds VK Motionsserie Torsdag 21:00-23:00 Fäladshallen A
U16/18F (F02-05) Måndag 18:30-20:30 Fäladshallen A
Tisdag 18:00-20:00 ISLK-hallen
Torsdag 18:00-20:00 ISLK-hallen
U16/18P (P02-05) Måndag 18:30-20:30 Fäladshallen A
Tisdag 18:00-20:00 ISLK-hallen
Torsdag 18:00-20:00 ISLK-hallen
Level 5-6 (FP06-07) Tisdag 17:00-18:30 Fäladshallen A
Torsdag 18:00-19:30 Fäladshallen A
Level 4 (FP08-09) Tisdag 18:00-19:30 Fäladshallen B
Lördag 11:00-12:30 Järnåkraskolan
Kidsvolley Fäladen (FP10-12) Tisdag 18:00-19:00 Fäladshallen C
Kidsvolley Järnåkra (FP10-12) Lördag 10:00-11:00 Järnåkraskolan
Kidsvolley Centrum (FP10-12) Söndag 10:00-11:00 ISLK-hallen
Kidsvolley Dalby (FP10-12) Söndag 10:00-11:00 Hagalundskolan
Kidsvolley Stångby (FP10-12) Söndag 11:00-12:00 Prästängshallen
VolleyBompa Järnåkra (FP13-15) Lördag 09:00-10:00 Järnåkraskolan
VolleyBompa Centrum (FP13-15) Söndag 09:00-10:00 ISLK-hallen
VolleyBompa Dalby (FP13-15) Söndag 09:00-10:00 Hagalundskolan
VolleyBompa Stångby (FP13-15) Söndag 10:00-11:00 Prästängshallen

PÅ GÅNG!

ELIT DAM
Lördag 20 oktober kl 15.00
Lund vs Linköping
Idrottshallen, Lund
ELIT HERR
Lördag 20 oktober kl 17.30
Lund vs Linköping
Idrottshallen, Lund
LKF Cup - Level 4
Söndag 21 oktober kl 10.00
Fäladshallen A, Lund
ELIT DAM
Söndag 21 oktober kl 15.00
Lund vs Sollentuna
Idrottshallen, Lund
ELIT HERR
Söndag 21 oktober kl 17.30
Lund vs Sollentuna
Idrottshallen, Lund
U23-SM DAM o HERR
Lördag-söndag 3-4 november
ISLK-hallen, Lund