UPPDATERAD! Startfält till Sparbanken Skåne Challenger 9 juni

5 juni, 2018

Herrklassen är UPPDATERAD den 7 juni!


Vi hälsar alla varmt välkomna till Sparbanken Skåne Challenger nu på lördag den 9 juni!

Incheckning från 8:30, tekniskt möte 9:00. Fika- och korvförsäljning finns som vanligt på plats.

Spelplats: Borgarparkens Beach Arena, Lund

Varmt välkomna på lördag!

/Gustav Svensson, tävlingsledare (0738-521167)

Startfältet presenteras nedan:

Damklass

Namn Klubb Entrypoäng
1  Fernerud, Unni / Granberg, Ewelina IK Studenterna i Umeå 1043
2  Stenström, Kristina / Bergholm, Malin Göteborg BC 990
3  Strålman, Jenny / Sahlberg, Victoria Göteborg BC / KFUK-KFUM Göteborg 795
4  Frienholt, Sofie / Abelin, Sara Svedala VBK 550
5  Häckter, Sofi / Jacobsson, Lina Malmö BC 492
6  Niederhaus, Elisa / Dobele, Ieva Göteborg BC / Södertelge VBK 424
7  Hamsten, Monica / Moberg, Nathalie KFUK-KFUM Göteborg / Göteborg BC 384
8  Ribom, Klara / Dahlgren, Rebecka Göteborg BC 358
9  Nordström, Viktoria / Andersson, Klara Sollentuna VK / Engelholms VS 290
10  Brink, Filippa / Brink, Evelina Engelholms VS / Lunds VK 214
11  Becovic, Bahrija / Gylling, Annie Göteborg BC / IK Ymer 190
12  Jantell, Frida / Sjöberg, Annika Malmö BC 124
Reservlag
1  Lundell, Emma / Lundqvist, Helena Malmö BC 93
2  Svärd, Jenny / Jafari, Floria Malmö BC 77
3  Sebetovska, Jacqueline / Blasberg, Sara Svedala VBK / Lunds VK 36

Herrklass

Namn Klubb Entrypoäng
1  Kovacs, Tomas / Rodriguez Pena, José Malmö BC 865
2  Sandgren, Elias / Tegenrot, Anton Malmö BC / Hylte Halmstad VBK 570
3  Alden-Joyce, Finn / Holm, Sebastian Göteborg BC 570
4  Blomgren, Staffan / Bodén, Rasmus Sollentuna VK / Lidingö SK 525
5  Jonsson, Martin / Johansson, Marcus KFUM Gymnastik & IA Karskrona / Lunds VK 471
6  Dahl, Andreas / Schjånberg, Marcus Malmö BC 445
7  Vincent, Leon / Hallabro, Joel Göteborg BC 376
8  Elsberg, Adrian / Johansson, Rickard KFUM Gymnastik & IA Karskrona 312
9  Fagerström, Johan / Strand, David Göteborg BC / Malmö BC 287
10  Cameron, Isak / Petersson, Carl Göteborg BC 207
11  Hult, Oscar / Råkeberg, Robin Habo WK 87 138
12  Löwendahl, Eric / Westerberg, Ture Engelholms VS / Södertelge VBK 118
Reservlag
1  Aizenberg, Alexander / Jacobsson, Jens Malmö BC / Lunds VK 100
2  Andersson, Daniel / Gunnarsson Svärd, Stefan Hylte Halmstad VBK / Malmö BC 100